Copenhagen Fashion Week: 3 trender vi har troen på
Disse trendene skal du følge med på
AvDenim, denim og mer denim
Denim fortsetter å dominere på catwalken, men i forskjellige stiler. J.Lindebergs denim bar et sporty preg, debutanten Lærke Andersen fokuserte på overdimensjonerte silhuetter, mens Ganni gikk for urbane, bohemske og kunstneriske tolkninger av det hardbarka materielt som dukket opp i nydelige pastellfarger.

Sterke 80-talls kvinner
Designerne er fortsatt ikke ferdig med 80-tallet. Vakre modeller var kledd i dresser av feminin snitt, og plagg som blyantskjørtet, skjorter og høytlivsbukser stod på spill på flere av visningene.
Freya Dalsjøs kolleksjon faller utenfor kategorien, men 80-tallet skinner likevel igjennom. Dalsjø demonstrerte sin skreddersydde kunst med innovative og dekonstruerte versjoner av kontorklassikere som skjorter og rette sigarettbukser.

Farge-eksperiment
Pastellfarger og yndige sammensetninger ble presentert på catwalken gang på gang.
Visningen til Anne Vest var et vakkert sammensurium av nydelige kulører, mens Designers Remix gikk for fargekombinasjoner som rosa og brunt. Baum und Pferdgarten presenterte en miks av friske farger som grønt og lilla, mens Cecile Bahnsen gikk for den yndigste rosafargen.
Vi gleder oss til høsten!
