
Oslo Runway: Se den nye kolleksjonen til bytimo
Blant celebre gjester, palmeblader og en fransk frokost åpnet byTimo Oslo Runway. - Vær sexy, intellektuell, sensuell - vær deg, sier ByTiMo-gründer Tine Mollatt.
AvLivet er en reise, starter Tine Mollatt, dama bak det suksessfulle klesmerket byTimo. I dag åpnet hun Oslo Runway på Teatercaffen midt i Oslo sentrum, hvor celebre gjester, innkjøpere og presse kunne ta og føle på den fantastiske stemningen i det første modell ankom "catwalken".
.... og slik har det vært med byTiMo også, fortsetter hun.
byTimo ble lansert i 2004. Da satt Tine på kjøkkenbenken og utviklet en merkevare som hun i dag er utrolig stolt og ydmyk over å ha startet.
- Reisen har absolutt ikke vært enkel. Jeg har gitt 100 prosent og mye mer hver dag og natt, og jeg lærer noe nytt hver dag. Det stopper ikke å skje spennende ting for oss, og vi har utrolig mange spennende planer fremover, som vi gleder oss til å dele!
Hva har inspirasjonen bak SS18 vært?
- Sommer 2018-kolleksjonen har fått navnet ”Reunite,” og ønsker individualitet, den moderne romantikeren og power-dressing velkommen. Vær sexy, intellektuell, kraftfull, myk, ”wild at heart”, sensuell - vær deg!
Etter vi fikk Theatercaféen som visningsarena ble jeg inspirert til å dra vintageinspirasjonen min enda lenger, plagg som trekker frem all historien som ligger i veggene til dette stedet. Jeg tenkte spesielt på Nora til Ibsen, og designet åtte showpieces, unike for visningen, med inspirasjon fra 1880-1920 tallet.
Er det noen plagg som skiller seg ekstra ut?
- Vi har mange nye kjolesilhuetter denne sesongen, som vi allerede merker har suksess! Den bohemske trenden lever godt, og dette kommer frem i denne kolleksjonen.