
GANNI x Submission Beauty: Lanserer skjønnhetssamarbeid
GANNI tar et steg inn i skjønnhetsverden og lanserer et samarbeid med skjønnhetsmerket Submission Beauty - helt fri for plastikk.
Av — 21. oktober 2022None of the plastic, all of the shine lyder GANNIs nye skjønnhetssamarbeid. Gå all in med glitter til sesongens sminke-look når GANNI sammen med Submission Beauty lanserer 3 limited edition glitterfarger: gull, sølv og rosa. Ofte er dessverre glitter fylt med både plastikk og kjemikalier, som overhodet ikke er bra for verken deg eller miljøet - dette gjør GANNI x Submission Beauty opprør mot. I stedet er glitteret plantebasert og blir nedbrutt i kontakt med vann. I sminkeproduktene er det verken plastikk eller skadelige kjemikalier, og dessuten er øyenskyggene pakket inn i en plastikk-fri og 100% gjenbrukbar innpakning.
Dette er første gang at GANNI kaster seg ut i et skjønnhetssamarbeid (men forhåpentligvis ikke siste). At samarbeidet skulle bli med akkurat Submission Beauty, var det imidlertid god grunn til:
"Submissions univers er uttrykksfullt og fargerikt akkurat som GANNIs, og jeg kunne ikke vært gladere for at våres første skjønnhetssamarbeid er med de. Vi er kommet frem til tre fantastiske farger som er laget spesielt til at man skal kunne slå seg løs, uttrykke seg som man vil og være en liten smule ekstra", sier Ditte Refstrup som er founder og Creative Director hos GANNI.