
Aesop er kommet til Norge
Er du fan av estetisk design og hudpleie, er det bare å glede seg. Det australske hudpleiemerke som har kultstatus blant fansen, har åpnet signaturbutikk nummer 100 i hjertet av Oslo.
AvSilvany Bricen
Det begynte i 1987 Melbourne med en enkel serie rettet mot hud, hår og kroppspleie. Grunnleggeren Dennis Paphitis filosofi ved oppstart var å skape et plantebasert merke med dokumenterte effekter, spesielt for produktene med antioksidanter. I dag er Aesop høyt elsket for sin funksjonelle og miljøvennlige emballasje, som det botaniske innholdet. Estetikk og skjønnhet ligger i merkets DNA.
- Aesop handler om å være etisk, ærlig og avslappet. Å snakke om huden sin er veldig personlig, og kanskje vanskelig for mange, sier butikksjef i Oslo Cole FitzHenry. Intellekt og skjønnhet er hva denne butikken handler om. Her skal man kunne komme å være åpen. Jeg tenker det er den typiske australske måten å være på; å være åpen, avslutter han.