I går hadde H&M visning av sitt nye designsamarbeid med KENZO i verdensmetropolen New York. Vår moteredaktør Randi Svendsen har vært tilstede, og var helt lamslått av visningen.
– Showet var en smeltedigel verdig i en eksplosjon av farger og mønstre!
Se videoen her:
– Strykere, hornblåsere, dansere og modeller laget en spektakulært show der den fargerike og eklektiske kolleksjonen kom til sin rett, forteller Randi.
Vi har plukket ut: Dette er plaggene vi skal kjøpe fra kolleksjonen!
Designduoen Carol Lim og Humberto Leon har gravd dypt i Kenzos arkiver. Blant annet har de funnet frem til en kjole fra 1978 som det kun ble laget to eksemplarer av. Kjolen er nå modernisert og er en av Kenzo x HM-kolleksjonens flotteste plagg.
– Vi ville vise Kenzos unike historie i kolleksjonen. Jeg synes det er fantastisk at H&M-kundene nå kan kjøpe en del av denne historien. Kjolen er laget laget av over 300 meter bånd, sier Humberto Leon.
Ved siden av kjolene inneholder kolleksjonen flere må-ha-plagg, som kan brukes på begge sider, som denne toppen vår motejournalist har plukket ut som en favoritt.
Carol Lim og Humberto Leon er sjefdesignere i Kenzo og grunnleggere av Opening Ceremony i New York. Deres lekne syn på design er nå tilgjengelig for moteelskere verden over.
Kolleksjonen slippes i butikk og online 3. november. I Norge selges kolleksjonen i Oslo hos H&M Karl Johans gate, H&M Oslo City, H&M i Bogstadveien, samt H&M Galleriet i Bergen, H&M Trondheim Torg og H&M Kvadrat i Stavanger.
*Vi gjør oppmerksom på at Costume var invitert av H&M til denne turen.