Paris er absolutt en av våre favoritter - og denne uken gikk startskuddet for Paris Fashion Week. Paris er sistemann ut i rekken blant de fire motebyene, og vi gleder oss til å se de nye trendene, gatemoten, høydepunktene og ikke minst - models off duty! Her er våre favorittvisninger:
Dior
Med 8.000 speil, 7,2 tonn med sement, 20 dager med arbeid og et areal på 2.200 kvm viste Dior frem sin SS18-kolleksjon foran et stjernespekket publikum. Denne sesongen var det et nytt statement på debutantrekket som vekket oppsikt, "Why Have There Been No Great Artists?".
Sjefsdesigneren Maria Grazia Chiuri uttalte til Vogue etter visningen at hun synes det var merkelig at hennes første budskap, "We Should All Be Feminists", ble en stor trend. Kolleksjonen var som alltid fantastisk, denne gangen kanskje hakket mer up to date, med fantastiske materialer, ruter, et mer rocka uttryk og pastelltoner på Diors feminine kjoler.
Leste du: Dette er høydepunktene fra moteukene i London, Milano og New York
Acne Studios
Vi gleder oss alltid like mye til å se våre svenske venner briljere på catwalken. Denne sesongen har Jonny Johansson, mannen bak, gått for delikate pastelltoner, plastikkplagg, store øredobber og skinnboots. Den typiske brune tonen fra 70-tallet var også å se i kolleksjonen, en fargetone det er kommet mer og mer av i butikkhyllene. Vi har allerede satt de rosa glitterbuksene og de oversizede skjortene på ønskelisten. Acne er blitt alt annet enn minimalistisk de siste årene, noe som kler merkevaren godt. Med det luksuriøse vintage-preget over denne kolleksjonen er det absolutt en av sesongens aller sterkeste kolleksjoner!
Chloé
I mars slapp nyheten om at Natacha Ramsay-Levi er ny sjefsdesigner for den franske merket Chloé. Natacha har tidligere jobbet hos både Louis Vuitton og Balenciaga. I dag debuterte hun på catwalken for det romantiske merket - og det lover godt. Romantikken stiller fortsatt sterkt, noe Natacha viser gjennom blonder, pastelltoner og volanger. Likevel er utrykket mer rocka enn noen gang. Boots, sorte stramme bukser, skinn, mønstermiks og slangemønster var også å se innimellom de romantiske antrekkene. Vi gleder oss til fortsettelsen!
Balenciaga
Noe av det som fikk mest oppmerksomhet under Paris Fashion Week var uten tvil crocsene som ble vist på catwalken da Balenciaga presenterte den nye kolleksjonen sin. Ikke nok med at crocs kanskje blir omtalt som verdens styggeste sko - designeren bak, Demna Gvasalia, har denne sesongen pimpet opp skomodellen med platåhæl og iøynefallende detaljer. Tør du gå for den vulgære trenden?
Resten av kolleksjon bar preg av ruter, delikate draperinger, strikkegensere og 60-talls mønster. Den typiske Balenciaga-silhuetten er fortsatt å se: spisse sko, feminine snitt og fargesprakende plagg.